Останнім часом у багатьох магазинах з'явилися так звані безсульфатні шампуні. Їх рекламують як абсолютно натуральні засоби для догляду, які підходять для будь-яких типів волосся та не мають протипоказань. Але чи так це насправді? У цій статті ми вирішили розібратися, яка користь і шкода у безсульфатних шампунів, чим вони кращі за звичайні та чи варто їх застосовувати.

Сульфати – це поверхнево-активні речовини, які зазвичай виробляють з нафтопродуктів. Їх додають в засоби для миття для того, щоб ті добре пінились. Саме сульфати створюють стійку, пишну піну тоді, коли ви миєте голову чи приймаєте ванну. Також вони ефективно видаляють жир і бруд з поверхні тіла або волосся. Але є й певні мінуси: при контакті з чутливою шкірою інколи викликають подразнення, а у деяких людей з'являються алергічні реакції. Також сульфати накопичуються в шкірі голови, через що можуть з'являтися лупа та інші неприємні патології.

Переваги безсульфатних шампунів

Переваги безсульфатних шампунів


Розглянемо, які особливості та переваги у даного виду засобів для догляду:

  1. Не викликають подразнення й алергію. Для утворення піни в цих косметичних препаратах використовують рослинні компоненти, наприклад Sodium Cocoyl Glutamate або Coco Glucoside. Внаслідок чого не виникають алергічні реакції, вони легко змиваються та не подразнюють тонку шкіру голови.
  2. Не змивають тонік чи фарбу. Саме тому, якщо ви хочете зберегти новий колір, то варто використовувати безсульфатні склади. Сульфати активно вимивають забарвлення, тому їх застосування рекомендовано обмежити.
  3. Волосся стає гладким і добре укладається. Вищезазначені речовини, потрапляючи на волосяний покрив, роблять його пухнастим внаслідок розкриття лусочок. Тож, для вкладання зачіски потрібно використовувати спеціальні препарати та спреї. Користь безсульфатного складу в тому, що він не викликає «ефект кульбаби». Ваше волосся буде лежати акуратно.

Ще один плюс цього засобу в тому, що він не вимиває кератин. Тому, якщо ви зробите процедуру кератинового випрямлення, то результат збережеться на 5-6 місяців. Якщо використовувати звичайні шампуні – він зникне вже через 60-90 днів.

Недостатки безсульфатных средств


Недоліки безсульфатних засобів


Далі розглянемо мінуси даних шампунів. Їх досить багато:

  1. Погано промивають волосся. Якщо ви використовуєте засоби для укладання, то вимити їх буде досить складно. Тому косметологи рекомендують спеціальні пілінги та скраби для голови чи просто раз на тиждень застосовувати засоби з сульфатами.
  2. Погіршують роботу бальзамів і масок. Як ми писали вище, сульфати розкривають лусочки при контакті. Завдяки цьому у волосся добре проникають корисні речовини. Безсульфатні не мають такого ефекту, як внаслідок – маски діють гірше.
  3. Підвищують ризики виникнення лупи. Оскільки дані препарати гірше розщеплюють жир, то поступово він накопичується та закорковує пори епідермісу. Через це коріння волосся деградує, поверхня шкіри пересихає і починає лущитися.
  4. Погано утворюють піну. Таким чином збільшується витрата шампуню. Люди інтуїтивно використовують більше препарату, щоб отримати більше пінки.
  5. Призводять до швидкого забруднення волосся. Якщо після класичного засобу можна обійтись без миття 3-5 днів, то безсульфатні шампуні слід використовувати щодня. Інакше голова здаватиметься жирною та немитою.

Як бачите, відмінності досить істотні. Бездумно замінювати класичні шампуні на натуральні, не змінюючи при цьому звички та підхід до миття голови, неможливо.

Как подобрать и кому подходят
Як підібрати й кому підходять


Кому ж потрібні безсульфатні шампуні? Вони відмінно підходять:

  1. Людям, у яких волосся сильно в'ється. Укласти їх буває дуже складно – доводиться використовувати лаки, гелі та інші засоби. Якщо ви будете регулярно мити голову безсульфатним складом, то вони стануть більш слухняним.
  2. Володарям фарбованого волосся. Щоб захиститися від швидкого знебарвлення  слід використовувати натуральні склади, які не розкривають лусочки.
  3. Тим, у кого ніжна та чутлива шкіра голови. Дані засоби догляду не викликають алергічних реакцій і не подразнюють дерму. Але якщо у вас випадає волосся або є лупа, то застосовувати їх не рекомендується.
  4. Людям, які зробили процедуру кератинового випрямлення. Дані склади не змивають ламінування, тому ефект зберігається майже у 2 рази довше.
  5. Особам з надто пишним волоссям. В результаті впливу безсульфатних складів воно стане більш слухняним і керованим.

В цілому ж використовувати дані засоби може будь-яка людина. Єдине, що слід пам'ятати – в деяких випадках їх варто поєднувати з класичними шампунями.


Що входить до складу


Існує досить багато формул для шампунів, але деякі компоненти використовуються повсюдно. У них додають лише натуральні речовини, серед яких:

  1. Рослинний бетаїн. Добувають з цукрового буряка. Він необхідний для того, щоб відновити захисний шар епідермісу після миття.
  2. Глутамат натрію. Потужний природний антиоксидант, який має чудовий вплив на волосся.
  3. Сульфоацетат. Дану речовину виробляють з натуральної пальмової олії. Вона покращує процес розщеплення жирів.

Також нерідко використовують децил глюкозид (рослинна ПАР, покращує процес піноутворення) і кокамідопропіл бетаїн, який є антистатиком й антисептиком.