Слово «кушон» походить від французького coussin, що у перекладі означає «маленькі диванні подушки». Однак у косметології це поняття мало чим асоціюється з текстильним приладдям. Хоча схожість все ж простежується, адже кушон для обличчя – це не що інше, як асептична губка, яка просякнута рідкою речовиною. По суті, дана продукція є не різновидом косметичного засобу, а формою його випуску.

Переважно кушони мають вигляд маленьких коробочок, що нагадують пудрениці. Всередині присутнє дзеркало, а відсік ділиться на 2 частини: на одній знаходиться антибактеріальний спонж, а на іншій – місце для косметичного засобу. Подібна конструктивна особливість робить виріб багатофункціональним і компактним. Тому обґрунтовано з'явилося безліч його шанувальників.

Кушон для обличчя

Основні різновиди

Сьогодні кушон для обличчя являється своєрідною «обгорткою» для декоративної косметики будь-яких видів: тональних кремів, пудр, тіней, помад і навіть духів. Спеціальна губчаста прокладка, просочена косметичним засобом, може дозовано «віддавати» субстанцію. Внаслідок чого при натисканні на спонж на обличчі утворюється тоненький шар косметики. Навіть якщо ви випадково натиснете декілька разів, на шкірі не залишиться ефекту маски.

Сьогодні існують такі різновиди продукту:

  1. Тональна основа. Вона являє собою звичайний, ВВ або СС, крем, легкий флюїд. Подібна продукція надає зволожувальний і заспокійливий ефекти. Може створити захист від ультрафіолетових променів. Тоналка буває матовою, а також здатною створювати свіжий і здоровий блиск.
  2. Крем-пудра. Має рідкішу та оксамитову текстури, якщо порівнювати зі спресованою тональною основою. Великою перевагою є здатність зволожувати шкіру обличчя та прибирати жирний блиск. Доволі щільна текстура дозволяє використовувати засіб самостійно без залучення додаткової тональної основи.
  3. Рум'яна. Їх можна наносити на обличчя за допомогою спонжа, після чого необхідно виконати розтушування. Впізнати кушон для рум'ян можна за наявністю наконечника-подушечки, яка просочена косметичним засобом. На шкірі створюється майже прозоре покриття, тому для отримання високої щільності необхідно нанести декілька шарів.

Кушон є незамінним для сумочки або косметички кожної жінки. Косметичний засіб знаходиться у губці. Таким чином воно ніяк не може вилитись. Завдяки наявності дзеркала є можливість вирівняти тон обличчя навіть на вулиці. При необхідності можна поправити за допомогою спонжа макіяж протягом всього дня, що не дасть засумніватися у власній досконалості.

Переваги та недоліки

Як тільки дана продукція зайняла полиці на українському ринку, вона миттєво стала хітом. Позитивні відгуки дівчат виправдані, адже косметика у подібній формі має декілька суттєвих переваг:

  1. Легка текстура та просте нанесення. З тоналкою, рум'янами та рештою рідких косметичних засобів запросто переборщити, при цьому на обличчі створюється ефект маски. Але при використанні кушонів дана проблема зникає. Проникаючи крізь пористу губку, косметика розпушується та лягає рівномірним шаром, що не відчувається на шкірі.
  2. Економічне нанесення. Видавлюючи засіб з тюбика, нерідко можна отримати його занадто багато. Розподіляти все на шкірі не рекомендується, адже виникне ефект перенасиченості. Тому доводиться змивати зайве водою. Проте якщо вибрати кушон, то спонжем наноситься стільки косметики, скільки необхідно для формування красивого макіяжу. Це є вагомою перевагою.
  3. Компактні розмір і форма. Новинка поступово витісняє звичні пудрениці завдяки тому, що займає небагато місця. Не потрібні додаткові пензлики чи б'юті-блендери.
  4. Ефективний захист для шкіри. Багато видів продукції мають SPF.

Однак при всьому розмаїтті переваг є й деякі недоліки. До них відноситься те, що складно приховати певні проблеми шкіри, такі як акне та пігментація. Зазвичай кушона вистачає ненадовго, адже його обсяг – 20-30 мл. Це при тому, що у звичайному тюбику тонального засобу – 50-70 мл.

Не вдасться поділитися продукцією, що також може стати недоліком. Хоча спонжи й антибактеріальні, вони являються предметами виключно особистої гігієни. Тому кожній дівчині необхідний свій тюбик. 

Як вибрати кушон

Переважно косметичні засоби універсальні. Але трапляється й спеціалізована продукція, про це  виробник вказує на етикетці. Нормальному та сухого типу шкіри чудово підходить косметика з поживними й зволожувальними компонентами. До складу можуть входити гіалуронова кислота, колаген, натуральні олії тощо.

Жінки з жирним і комбінованим шкіряним покривом повинні сконцентруватися на зволоженні та контролі кількості виділення сальних залоз. Впоратися з такими проблемами допоможуть склади, що містять у собі цинк, тальк, перлову пудру та ін.

Дівчатам з проблемним і гіперчутливим епідермісом підійдуть засоби з наявністю заспокійливих компонентів. У складі повинні бути присутніми алое вера, екстракт лакриці та решта. Зрілій шкірі підійдуть товари з anti-age ефектом. У такій продукції зазвичай є пептиди, аденозин тощо.

Способи застосування

Спонж, що входить у комплект, необхідно щільно притиснути до м'якої губки, в якій знаходиться косметичний засіб. Далі слід прикласти його до шкіри й трохи притиснути, виконуючи розтушування.

Спонж можна змочити водою чи застосовувати сухим. У першому випадку вбирається менше косметики, внаслідок чого зменшується витрата. При цьому гарантується створення рівного тону, здатного зливатися з кольором шкіри.