Навіщо потрібен сухий шампунь і чи не шкідливий він для волосся

Сухий шампунь є універсальним засобом, який підходить майже всім. Він наноситься на волосся та вбирає у себе частки бруду, поту, пилу. Таким чином можна, не користуючись водою та звичайним шампунем, надати волоссю блиск і здоровий вигляд. У складі косметичного догляду є ароматичні масла й інші речовини, завдяки яким зачіска має чудовий об’ємний вигляд з незначною фіксацією локонів.

Як користуватися засобом

Все залежить від форми, в якій випускається шампунь. Якщо він має вигляд порошку, то достатньо нанести його на сухе волосся та залишити на 5-10 хвилин, щоб він ввібрав якомога більше жиру й бруду. Довгі та густі локони потрібно розділити на пасма і на кожному розподілити засіб м'якими рухами пальців від коренів до кінчиків. Але першочергово необхідно звернути увагу саме на корені та шкіру голови, розподіляючи засіб потім рівномірно по всій довжині пальцями.

Час, який знадобиться шампуню для очищення, залежить насправді від ступеня забруднення волосся. Чим довше склад знаходиться на локонах, тим більше він вбирає забруднень. Найчастіше засіб для догляду випускається у вигляді пудрового спрею. Тому його потрібно розпорошити з відстані приблизно у 15-30 см, залишити на потрібний час та потім видалити з волосся щіткою з жорсткою щетиною. Коротке волосся можна просто ретельно витерти сухим рушником. Кращим способом застосування є періодичне, між звичайним миттям голови для збереження свіжості локонів.

Фахівці вважають, що «сухе миття» потрібно використовувати в екстрених випадках, коли немає можливості вимити волосся водою та шампунем. І тим паче не робити цього кілька днів поспіль, оптимальним буде не більше 2 разів на тиждень, інакше таке «миття» вплине на стан волосся. Наносити склад потрібно один раз, і потім протягом дня просто розчісувати пасма.

Переваги сухого шампуню

Сухий шампунь відмінно підходить для похідних умов, наприклад, коли ви у подорожі та потрібно терміново привести до ладу голову, а води поблизу немає. Також це непоганий варіант, якщо запланований вранці душ зірвався через відключення води. Спрей врятує й при незапланованих побаченні, діловій зустрічі, достатньо носити флакончик у сумці разом з гребінцем.

Особливо його оцінять дівчата, у яких волосся схильне до жирності. Переваги засобу:

  • в очищенні, наданні об’єму та густоти;
  • у полегшенні укладанні локонів;
  • у швидкості застосування;
  • у мінімально необхідній кількості інструментів (лише гребінець).

Всмоктувальним компонентом являється косметична глина, кукурудзяний або рисовий крохмаль. Сухий шампунь забезпечує об’єм волоссю, піднімаючи його біля коріння та структурує пасма, тому його можна використовувати для укладання або створення високих зачісок. Він стане у нагоді й для акуратного плетіння кіс, формування пучків і хвостів. Засіб не склеює пасма, проте фіксує та створює ефект легкості.

Є й недоліки у сухого шампуню

Річ у тому, що засіб активно вбирає шкірний жир, а значить, видаляє з волосся природний захист. З цієї причини не можна користуватися таким шампунем дуже часто. Пори забиваються пудровою масою, а якщо є у складі алкоголь, він порушить природний водний баланс і волосся може занадто повільно рости. Косметика для «сухого миття» не заподіє шкоди, якщо дотримуватися рекомендацій щодо кількості застосувань.

Виробники якісних засобів додають у свою продукцію компоненти для догляду, що зводить до мінімуму агресивну дію очищення. Раніше сухий шампунь залишав сріблястий наліт, тому ним користувалися лише світловолосі дівчата, але це залишилось у минулому. Освіжити зачіску зараз можуть собі дозволити й шатенки та брюнетки. У будь-якому випадку виробник вказує на своєму продукті колір волосся для якого підходить засіб.

Який вибір зробити

Отже, засіб дійсно універсальний, він підійде у багатьох ситуаціях і при будь-якій довжині волосся. Він незамінний, якщо:

  • ви відправляєтеся у туристичний похід;
  • у вас зовсім немає часу на те, щоб помити, а потім висушити феном волосся;
  • вам просто лінь мити голову у цей момент;
  • раптово відключили воду.

До речі, сухий шампунь скорочує швидкість вимивання кольору фарбованого волосся. Тому, якщо ви звикли мити голову щодня, спробуйте декілька раз на тиждень користуватися пудровим спреєм замість звичайних засобів.

Ідея сухого шампуню далеко не нова, раніше використовували частки глини, муки для миття локонів. Зараз спреї — це SOS-засоби, здатні надати волоссю візуальну свіжість. Але вибирати його потрібно ретельно, спираючись на тип локонів. Якщо вони жирні, то й ефект від нанесення порошку чи розпилення спрею буде очевидний. На якісному продукті виробник вказує, для якого волосся він підходить.

Сухе волосся та шкіра голови можуть стати ще сухіші після такого засобу, тому потрібно обирати тільки аерозоль. У його складі повинні бути екстракти рослин, вітаміни та інші зволожувальні компоненти. Нормальне волосся добре переносять різні види сухого шампуню, але лише якщо немає проблем зі шкірою голови й подразнення.

Рекомендації з використання

По-перше, як ми вже згадали, засіб використовується не більше ніж 2 рази на тиждень. По-друге, за один підхід його потрібно застосувати тільки один раз, інакше пори просто будуть заблоковані. По-третє, ніколи не застосовуйте шампунь на мокрі локони — склад зімнеться та вичесати його буде неможливо. Трохи загальних порад:

  1. Закрийте рушником одяг, перш ніж приступити до очищення.
  2. Розчешіть волосся до розпилення спрею та через 10-15 хвилин після.
  3. Масажуючи й підіймаючи кореневу частину після нанесення шампуню, ви додасте додатковий об’єм зачісці.

Тривалість дії засобу залежить від активності сальних залоз, вона може зберегтися на 8 годин, але не більше, а впоратися він зможе максимум із 3-денним забрудненням.