Здорова шкіра – мрія багатьох жінок. Вона виглядає бездоганно, має гарний рівний тон, позбавлена ​​жирного блиску і лущення. В такому випадку відображення в дзеркалі радує і не дозволяє сумніватися у власній привабливості.

Як підібрати косметику під свій тип шкіри?

Здорова шкіра – це не нагорода і не подарунок природи, а результат щоденного догляду, особливо після 30 років. Необхідно комплексно підходити до розв'язання проблеми й не забувати про очищення, тонізацію, зволоження і захист. Щоб мати вигляд молодої та привабливої, в першу чергу потрібно правильно підібрати косметику під свій тип шкіри, а також вести здоровий спосіб життя (збалансоване харчування, фізична активність, сон). При використанні засобів, які не підходять, всі зусилля будуть марними.


Класифікація типів шкіри


Те, які проблеми з'являться у людини під час догляду за обличчям, залежить від спадкових і генетичних факторів, способу життя, стану здоров'я. Всі ми народжуємося з певним типом шкіри, але з часом він може помінятися з наступних причин:

  • гормональна перебудова;
  • часті стреси;
  • згубні звички;
  • неправильне харчування.

Якщо звичайний догляд не вирішує проблем, значить, прийшла пора підібрати іншу косметику для обличчя. До речі, для одного типу шкіри в різні сезони купують кілька засобів. Враховують поточний стан, а не звичні потреби.

Отже, виділяють 4 базових типи шкіри:

Чутливий тип не відносять до групи основних. Висока схильність до негативних впливів – це особливість організму. Вона характерна для сухої дерми.


Інструкція, як дізнатися свій тип


Щоб правильно підібрати догляд для обличчя, для початку рекомендуємо провести в домашніх умовах простий тест з використанням звичайних сухих косметичних серветок. Він дозволить визначити тип шкіри.

Тест проводять після ретельного очищення обличчя (видалення косметики, забруднень, сальних виділень тощо). Для цього використовують звичні гелі, пінки та ін. Після цього не виходять на вулицю та мінімізують фізичну активність. Через кілька годин акуратно й рівномірно прикладають паперові серветки (оптимально – 4 складених штуки). На місці розташування чола, підборіддя і щік злегка натискають. Потім серветки дбайливо прибирають і дивляться на їх стан.

Результати тесту:

  • наявність явної засаленості практично по всій поверхні паперу – жирна шкіра;
  • відбитки в Т-зоні – комбінований тип;
  • незначні сліди – нормальна шкіра;
  • відсутність виділень з пір – сухе обличчя.

Якщо шкірного сала немає, але через несвоєчасне нанесення зволожувального крему з'явилося почервоніння або легкий свербіж з лущенням, значить, є підвищена чутливість.

Наведений тест краще провести кілька разів: в денний час, після нічного відпочинку та після обіду. Однакові результати не дозволять помилитися.


Рекомендації під час підбору косметичних продуктів


Незалежно від результатів тесту, доглядати за шкірою необхідно комплексно. Складіть індивідуальну програму, підберіть засоби під свій тип. Також враховуйте пору року. Наприклад, в зимовий період суха та чутлива шкіра гостро потребує захисту від низьких температур, глибокого зволоження, регулярного очищення.

Особливості косметичних продуктів під кожен тип:

  • жирна – легкі, некомедогенні, з матувальним ефектом;
  • нормальна – ті, що сприяють підвищенню вологи, середньої консистенції;
  • суха – глибоко проникають з натуральними зволожувальними факторами;
  • комбінована – відновлюють, нормалізують, легкої або середньої консистенції.

При підвищеній чутливості важливо відновити гідроліпідний шар, а також забезпечити заспокійливу та захисну дії.

 

Корисно: бажано піклуватися про свою зовнішність не тільки зовні, але й зсередини. Включіть у денний раціон «вітаміни краси» А та Е. Також можна вживати їх у вигляді БАДів, купити спеціальні комплекси для підтримки здоров'я шкіри.

Важливо! Основний догляд повинен бути регулярним. Щодня використовуйте засоби вранці та ввечері.

Очищення – перший етап. Подбайте про видалення макіяжу. З цим завданням допоможе впоратися міцелярна вода. Цей продукт підходить для всіх типів шкіри. Добре, якщо він також буде відновлювати природний pH і звужувати пори. При наявності проблемних зон і підвищеної жирності краще використовувати тонізувальний гель для вмивання або делікатний гель-скраб. Вони очищують глибше, але не травмують. Для першого етапу догляду за жирною шкірою фахівці рекомендують застосовувати гель, що матує, адже він:

  • має потужну антисептичну дію;
  • нормалізує вироблення себума;
  • власне матує жирні ділянки.

Наступний етап догляду – нанесення тоніка. Не забувайте про застосування цього продукту, він підсилює дію засобів, які наносять поверх нього. Підійде будь-який якісний склад під відповідний тип.

Після тонізації використовуйте легкі денні та нічні зволожувальні креми. В яких напрямках має працювати косметичний засіб, визначають наступним чином:

  • нормальний тип – зволожувати, тонізувати, насичувати вітамінами, наповнювати киснем;
  • суха шкіра (з підвищеною чутливістю та без неї) – глибоко відновлювати pH, нормалізувати ліпідний баланс, усувати відчуття стягнутості та лущення;
  • жирний тип – вирівнювати рельєф, наносити матове покриття, зменшувати вироблення себума, стягувати пори, попереджати запальні процеси;
  • комбінований тип – зволожувати, нормалізувати роботу сальних залоз, пригнічувати поширення прищів і чорних крапок в Т-зоні.

Важливо: 2 рази на тиждень використовуйте засіб, який глибоко очищує. Знадобиться й маска з необхідним набором властивостей. Також можна додати спеціальні сироватки та інші експрес-засоби.