Силікони завжди викликають суперечки серед людей, які користуються косметичними засобами. Одні пропускають цей елемент під час перегляду складу, не звертаючи на нього ніякої уваги. Інші в жаху відкидають флакон, якщо побачили силікон в складі косметики. Здавалося б, макіяж з використанням даних засобів стає краще, але з перевагами компонента все не так просто. Пропонуємо розібратися, в чому полягає користь і чи є шкода від «синтетичних жирів».

Ключові особливості

Силікони являють собою групу полімерів, що активно застосовуються в косметичній промисловості. Компонент використовують як «розм’якшувач». Серед особливостей можна виділити стійкість до перепадів температури, відсутність процесу окислення та деформації, а також наявність нейтрального смаку, запаху й кольору.

Існують різні види силіконів в косметиці, серед яких можна виділити наступні:

  1. Водорозчинні. Такі речовини запросто видаляються за допомогою води. При цьому залишається тоненька захисна плівка. Компоненти додають в креми, сироватки, базову косметику, яку наносять на шкіру обличчя, «затирають» ними розширені пори тощо. У складі міститься до 8%.
  2. Частково водорозчинні. Щоб їх змити, звичайної води недостатньо. Використовуються спеціальні засоби. Даний компонент входить до складу шампунів, бальзамів і масок для волосся. Рідко зустрічається у фарбах. У цих продуктах елементів міститься не більше 20%.
  3. Погано розчинні. Такий вид силікону змивається тільки в результаті глибокого проникнення спеціальних засобів. Його часто можна зустріти в косметиці для укладання волосся: спреях, лаках, гелях та ін. Присутній компонент в термо- та сонцезахисній продукції, антиперспірантах або кремах. У складі може знаходитися до 20%.

Силіконові компоненти пом'якшують шкіру, змінюють консистенцію косметики (наприклад, кремів). Нанесення складів стає більш приємним. Ще одна перевага полягає в тому, що засоби краще вбираються в шкіру, розподіляються без грудочок, рівномірно заповнюючи нерівності рельєфу (в тому числі зморшки та пори). Внаслідок цього отримуємо досконалу гладкість.

Де застосовують силікон

Компонент настільки універсальний, що його можна використовувати в найрізноманітніших косметичних засобах, таких як:

Однак слід зазначити, що текстура виходить дуже щільною, тож потрібно акуратно видаляти макіяж. При цьому застосовуються делікатні, але ефективні тоніки, пінки, міцелярні водички.

Як позначають силікон в складі косметики

Найчастіше на упаковках можна зустріти силіконовий компонент диметикон. Він дуже поширений. До цієї групи також належать всі речовини, назви яких закінчуються на -cone, -siloxane чи -onol: methicone, cyclopentasiloxane, trimethicone, cyclomethicone або dimethiconol. Все запам'ятати непросто, але найпопулярніші можна, тим паче якщо для вас важливий склад.

Переваги та недоліки

Багато користувачів відзначають, що силікони в косметиці для обличчя й тіла грають важливу роль. Серед ключових переваг варто виділити наступні:

  1. Відмінна текстура. Вона приємна при нанесенні та використанні. Комфортне відчуття м'якості зберігається протягом дня.
  2. Чудове покриття. На шкірі не видно проблемні місця, при цьому створюється враження «розфокусування». З'являється можливість отримати досконалий результат.
  3. Захисний ефект. На шкірі утворюється плівка, крізь яку не проникають шкідливі речовини та бруд. Такий захист допомагає утримати вологу, не даючи їй випаровуватися.
  4. Висока стійкість макіяжу. Протягом дня ви будете відчувати себе комфортно. Можна не хвилюватися, що макіяж зникне.

Серед мінусів виділяють тимчасовий ефект, адже силікон ніяк не впливає на поліпшення стану шкіри. Варто врахувати, що непроникність як захищає від шкідливих речовин, так і негативно позначається на обмінних процесах. Пори затикаються, страждає «дихання» шкірних покривів.

Нерідко виникають труднощі з повним видаленням речовини з поверхні дерми. Навіть у разі застосування спеціальних засобів частинки силікону все одно залишаються у порах. Тому слід регулярно робити ретельне багатоступеневе очищення.

Дія силіконів

Сам компонент не має впливу на епітелій. Ключова роль полягає в створенні тонкої захисної плівки, яка уповільнює випаровування вологи. При цьому корисні речовини краще працюють, ефективніше живлять, прибирають висипання, усувають подразнення. Самі силікони дають можливість рівномірно розподілити косметику по поверхні, роблячи рельєф епітелію та волосини рівніше.

Дія силіконів в складі косметики стає неможливою через інертність. Це не дає бактеріям розмножуватися, хоча багато хто вважає інакше. Компонент не викликає алергічних реакцій, тому він підходить усім.

Робимо висновок

Ставлення до засобів, до складу яких входить силікон, неоднозначне. Однак можна з упевненістю сказати, що думка про шкідливість компонента значно перебільшена. До того ж фірми, що займаються виробництвом косметики, підбирають невелику концентрацію речовини для своїх формул. Це покращує властивості, але не завдає шкоди.

Якщо бажаєте придбати продукцію без силіконових включень, тоді купуйте товари з вмістом воску, протеїнів шовку чи кератину. Вони є аналогами, тому вам не потрібно буде переживати за додавання до складу силікону, а ефект досягається практично ідентичний.