Як скорегувати обличчя за допомогою макіяжу

Макіяж вирішує ряд косметичних проблем. За допомогою правильно підібраних засобів і нескладних рухів можна скорегувати потрібні зони, підкреслити переваги та приховати недоліки. Скульптурування дозволить отримати бажану форму, головне правило – робити все послідовно. Дізнавшись деякі секрети макіяжу, цілком реально уникнути неприємних процедур, перетворюючи зовнішність помахом пензля.

Які корегувальні засоби варто використовувати

У колекціях косметичних брендів є все необхідне для того, щоб зробити корекцію обличчя. Багато хто говорить, що для досягнення бажаного ефекту достатньо мати лише два засоби, у тому числі продукт, що на кілька тонів відрізняється від природного кольору. Є серії, в яких поєднується в одній тубі все необхідне для нанесення макіяжу.

Для ґрунтовного моделювання варто застосовувати:

  • Тональний крем. З його допомогою можна вирівняти колір, створити певну базу для наступного етапу. При цьому використовують як «підсвічувальні» основи, так і ті, що матують;
  • Консилер (коректор). Засіб приховує всі дефекти, випускається в окремих тюбиках і у формі палетки;
  • Хайлайтер. Них є можливість підсвітити окремі зони на обличчі, отримати природне сяйво. Відрізняється по тону та пігментації;
  • Бронзатор. Ще цей продукт називають скульптором, адже він створює тіні, робить певні риси більш виразними та чіткими;
  • Рум'яна. Вони додають обличчю свіжість.

Завершальним етапом можна вважати нанесення закріплювальної пудри, що дозволяє згладити переходи між косметичними продуктами та додати матовості зонам. Багато брендів випускають спеціальні палетки, в яких зібрані всі необхідні засоби для корекції обличчя за допомогою макіяжу.

Продукти мають різну текстуру, але зазвичай виділяють суху (для комбінованої та жирної шкіри), рідку й кремову (для сухої, збезводненої) продукцію. Ця різниця впливає на процес нанесення і фінальний результат, тому до підбору потрібно поставитися уважно, враховуючи особливості своєї дерми та завдання, з які повинна виконувати косметика.

Незалежно від типу засобу, варто пам'ятати, що вкрай важлива контурне розтушування під час макіяжу обличчя, яке повинно бути максимально м'яким і ретельним, щоб уникнути ефекту маски. Межі можна згладити за допомогою спонжів і пензлів.

Покрокове керівництво з урахуванням типу обличчя

Є різні типи лиця, але ідеалом вважають овал, в інших випадках бажаних пропорцій домагаються за допомогою корекції. Якщо вам пощастило бути володаркою еталона, то достатньо буде лише зробити акцент на деякі зони, щоб отримати кращий результат.

Щоб уникнути помилок в макіяжі, необхідно підготувати шкіру, тому процес починається з нанесення засобів для догляду. Перед корекцією варто провести ретельне очищення та зволоження. Використовуйте препарати, до складу яких входить гіалуронова кислота, яка вирівнює тон і пом'якшує дерму. Потім потрібно нанести праймер чи базу – це продовжить стійкість макіяжу, розгладить рельєф.

Корекція круглого обличчя

В рисах даного типу переважає м'якість. Домогтися подовженості можна за допомогою темних контурів, затемнюючи вилиці, скроні, верхню частину лоба та край підборіддя. Всі бічні зони потрібно злегка освітлити. Рум'яна наносяться широкими лініями горизонтально. Це дозволяє отримати бажані пропорції та візуальне звуження.

Корекція квадратного і прямокутного обличчя

Характерна риса – широка нижня щелепа й різкі кути. Тут потрібно пом'якшення, тому основний акцент робиться на гоструватих місцях. У цьому випадку може бути застосована згладжувальна корекція, при якій темні відтінки наносять симетричними лініями справа наліво й зверху вниз. Області очей, лоба, підборіддя і перенісся освітлюються, а для вилиць беруть рум'яна. З метою корегування варто використовувати темніші відтінки.

Корекція ромбоподібного обличчя

Переважають високі форми та грубі контури. Пом'якшити їх можна за допомогою світлих тонів в області чола, іноді – на кутах щелеп. Розтушування всіх продуктів повинно здійснюватися плавно (від скронь вниз).

Корекція трикутного обличчя

Для цього типу характерні широкий лоб і вузьке підборіддя. Щоб звузити зону, на скроні потрібно накласти темний контур й освітлити область лоба та очей.

Корекція трапецієподібного обличчя

Тут переважає велика щелепа, тому для вирівнювання пропорцій між зонами слід затемнити вилиці та широкими лініями накласти рум'яна. Чоло варто освітлити, а також скорегувати куточки щелепи. 

Як підкреслити очі

Секрети макіяжу полягають в правильно підібраних засобах і якісних пензлях. Щоб зробити очі більш виразними, рекомендується:

  • використовувати контрастний олівець або підводку. Це допоможе підкреслити відтінок і виділити їх. Для блакитних очей підійдуть золотисті тони, для зелених – фіолетові, для карих – сині, а для сірих – коричневі;
  • невелика, тоненька стрілка зробить очі більш яскравими та виразними. Шляхом нанесення перламутрових текстур можна отримати розкритий погляд і додатковий блиск;
  • об'ємно нанести туш. Вії необхідно попередньо підкрутити за допомогою керлеру, тоді око буде помітнішим й ефектнішим.

Щоб надати блиск очам, можна в куточки нанести хайлайтер або перламутр, зробивши легке розтушування по краю нижньої повіки.

Якщо потрібно просто виділити очі (без використання особливого відтінку), варто провести тонку лінію лавандовим олівцем по лінії вій, що дозволить отримати бажаний ефект.

Візуально збільшити й додати яскравості можна за допомогою нюдового олівця, нанесеного на слизову (може бути як матовим, так і перламутровим).